KONFERANS


Halit Ertuğrul'dan Muhteşem Konferans


Eğitimci-Yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul, "Öğrencinin başarısında moral ve motivasyon" konulu konferansı sunmak için Elbistan'a geldi. Barla Kitapevi organizasyonu ile gerçekleşen konferansa ilgi yoğundu.


Konferans 24 Ekim günü Mükrimin Halil Lisesi Spor Salonu'nda yapıldı. Konferansta, “Kendini Arayan Adam, Düzceli Mehmet ve Aysel” gibi eserleriyle de bilinen Eğitimci Yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul, ‘Günümüzün Gençlik Problemleri ve Çözümleri, Aile İçi Eğitim, Çocuklarımız’ konularında faydalı bilgiler verdi.Konferans, Barla Kitapevi işletme sahibi Abdulkadir Şahin’in konuşması ile başladı. Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, günün anlam ve önemine değinen kısa bir konuşma yaptı.


Yapılan konuşmaların ardından salonu dolduran öğrenciler ve ailelerin alkış yağmuru ile kürsüye gelen Doç. Dr. Halit Ertuğrul, "Öğrencini başarısında moral ve motivasyon” konulu konferansını sundu.


Gördüğü yoğun ilgiden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Doç. Dr. Halit Ertuğrul, Elbistan adını bir kitapta bütünleştireceğinin müjdesini verdi.‘Elbistan’ın kapısı yok’ adı altında Elbistan’ı okurları ile paylaşacağını ifade eden Doç. Dr. Halit Ertuğrul, “Bugün buraya ders vermeye gelmedim. Bugün buraya dertleşmeye geldim. Ve bugün burada olanlar çok şeyler kazanacak, olmayanlar ise çok şeyler kaybedecek” dedi.


Bir insanın kafasındaki yanlışları düzeltmenin yolunun onun gönlünü girmekle mümkün olduğunu kaydeden Halit Ertuğrul, “Birinin kafasındaki yanlışlıkları silmek istiyorsanız önce gönlünü girmelisiniz. Gönlüne giremediğiniz birini doğru yola döndürmenizin imkânı yok. İnsan sevdiğini dinler ona inanır." dedi.


Ertuğrul sözlerine şöyle devam etti, "Anne ve babanın birbirine yaptığı hakaretlerle yola çıkan bir çocuk kötü alışkanlıklar kazanır. Her zaman için çocukların yanında birbirinize güzel sözler söyleyin. Birbirinizi çocuğunuzun yanında yüceltin. Sizin bu güzel davranışlarınızdan etkilenecek olan çocuğunuz iyi bir insan olarak yetişecektir." Hayattaki en mutlu, huzurlu kişilerin başkalarına yardım edenler olduğunu aktaran Ertuğrul, yapılan araştırmalarda muhtaç kişilere, zor durumda olanlara yardım edenlerin her zaman daha huzurlu olduğunun ortaya çıktığını kaydetti.


Mazeret bulmada usta olanların hayatta asla başarılı olamayacaklarını kaydeden Ertuğrul, davetlilere hayatta başarısız olmaktan korkmamalarını istedi.


Başarısızlığın başarı için bir başlangıç olduğunun bilinmesi gerektiğine dikkat çeken Ertuğrul, ‘Başarıyı isterken de sıkıntısı olanlara yardım etmek için isteyin. Yoksa intikam için, ihtiras için, el gördü için gelen başarıdan hayır gelmez’ ifadesini kullandı.Başarının yüzde 80 oranında arkadaş çevresine bağlı olduğuna dikkat çeken Ertuğrul, ÖSS de ilk 50 içine giren öğrencilerle görüştüklerinde, hepsinin başarıya inanan arkadaş çevrelerinin olduğunu gördüklerini aktardı.


Öğrencilere başarılı olmanın sırlarını anlatan Ertuğrul, "Öğrenciler derslerde öğretmenlerini dinlerse, önemli gördüğü yerleri not alırsa ve o notları evde tekrar eder eksiklerini giderirse başarısızlık söz konusu olmaz." şeklinde konuştu.


Konferansın ardından Elbistan Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Elbistan’da düzenledikleri toplantılardan dolayı Doç. Dr. Halit Ertuğrul’a teşekkür plaketi takdim etti.


Kaymakam Altıntaş, Doç. Dr. Halit Ertuğrul’a Elbistan’a verdiği önemden dolayı teşekkür ederek, memnuniyetini dile getirdi.


Konferansın ardından kitaplarını imzalayan Ertuğrul, vatandaşlarla sohbet etti.

http://www.bizimelbistangazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4118

  
 
KONFERANSLAR

 

 

KONFERANSLARDAN
NOTLAR

 

İzmir Kestanepazarı Konferansı
Halit Ertuğrul İmam Hatipli Gençlerimize Başarıyı Anlattı

devamı...

Akçaabat Konferansı
Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürlüğünün düzenlediği "Aile ve Gençlik Eğitimi" adlı konferans büyük ilgi gördü.

devamı...

Vakfıkebir Konferansı
Vakfıkebir İmam-Hatip Lisesi tarafından Sabri Bahadır Kültür Salonu'nda "Aile ve Gençlik Eğitim" konulu konferans düzenlendi. Konferansa Eğitimci Yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul konuşmacı olarak katıldı.

devamı...

Yalova Konferansı
Yalova Eğitim Bir Sen 2011 Yılına önemli bir etkinlikle başladı. 1 Ocak Cumartesi günü Merkez Halk Eğitim Konferans salonunda Yazar Doç. Dr. Halit ERTUĞRULun katılımıyla gerçekleşen konferansa yoğun ilgi vardı.

devamı...

Keskin Konferansı
DOÇ.DR HALİT ERTUĞRUL Keskin'de 'Aile İletişimi ve Gençliğin Eğitimi' konulu panelde konuşan eğitimci - yazar Halit Ertuğrul, aile içindeki tartışmaların çocukları olumsuz etkilediğine dikkat çekerek, "Tartışmalarınızı çocuklarınızdan uzak tutun.

devamı...

Karaman Konferansı
Ünlü Eğitimci yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul'un Karaman'da verdiği Aile ve Gençlik Eğitimi konulu konferansı veliler yoğun ilgi gösterdi.<

devamı...

VİYANA KONFERANSI
Kongresshaus'ta yapılan programımıza değerli yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul ve Dost TV Programcısı avukat ve ses sanatçısı Ali Oktay Beyefendiler katıldılar.

devamı...

Diyarbakır Konferansı
Diyarbakır İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi velilere "Eğitim ve Önündeki Engeller" konulu konferans düzenledi.

devamı...

Siverek Konferansı
Siverek'te konferans veren Eğitimci Yazar Halit Ertuğrul, kendi hayatından duygusal anılarını anlatınca Siverekliler gözyaşlarına hâkim olamadı.

devamı...

Tire Konferansı
'Aile İletişimi ve Gençliğin Eğitimi' konulu panelde konuşan eğitimci - yazar Halit Ertuğrul, aile içindeki tartışmaların çocukları olumsuz etkilediğine dikkat çekerek, "Tartışmalarınızı çocuklarınızdan uzak tutun" dedi.

devamı...

Balıkesir-Ayvalık Konferansı
Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki 'Aile İletişimi ve Gençliğin Eğitimi' konulu panelde konuşan eğitimci - yazar Halit Ertuğrul, aile içindeki tartışmaların çocukları olumsuz etkilediğine dikkat çekerek, "Tartışmalarınızı çocuklarınızdan uzak tutun."

devamı...

Edremit Konferansı
Edremit Cihan medya dağıtım ve Zaman gazetesi temsilciliği tarafından organize edilen, Şükrü Tunar kültür merkezinde gerçekleşen "ailede eğitim" konulu konferansta konuşan eğitimci yazar Dr. Halit Ertuğrul, günümüz aile problemleri ile ilgili önemli açıklamalar yaparak izleyenleri mest etti.

devamı...

Kızıltepe Konferansı
Eğitim Bir Sen Kızıltepe Şubesi tarafından ''Aile ve Gençlik Eğitimi'' adıyla düzenlenen konferansa araştırmacı yazar Halit Ertuğrul, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

devamı...

Nusaybin Konferansı
Nusaybin Selman-i Pak Eğitim, yardımlaşma ve Çevre Derneğinin (Nuspek-der) düzenlemiş olduğu konferansta ünlü eğitimci ve yazar Halit Ertuğrul, "Aile eğitim ve Gençlik" konularındaki sorunları yaşamdan verdiği gerçek örneklerle masaya yatırdı.

devamı...

Malatya Konferansı
Milli Eğitim Bakanlığı Din İşleri Genel Müdürlüğü'nün direktifleri ve Malatya Anadolu İmam Hatip Lisemiz ile Okul Aile Birliğimizin katkılarıyla düzenlenen konferanslara ilgi büyüktü.

devamı...

Manisa-Ahmetli Konferansı
Ahmetli Belediyesi sponsorluğun da 4 Nisan 2010 pazar günü, Gençler için ; "Başarıda Moral - Motivasyon" Aileler iç...

devamı...

Halit Ertuğrul İzmir'i Büyüledi
Derneğimiz tarafında organize edilerek 19 Şuat 2010 tarihinde gerçekleşen “Örnekleri ile İslami Hayata Dönüş” konulu konferansımıza ilgi çok büyüktü. Oturacak yer bulamayan davetlerimiz sahne arkasını bile doldurdular. Tüm davetlerimize ve Sayın Doç. Dr. Halit Erturul beyfendiye ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederiz.

devamı...

Midyat Konferansı
Midyat'ta büyük bir coşku seli oluşturan ünlü yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul Öğrenci ve velilere konferans verdi.

devamı...

Midyat Konferansı
Midyat Genç Kalemler Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte konferans veren, Eğitimci Yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul, ailede huzur ve mutluluğun çok önemli olduğunu vurgulayarak, dünyanın en zengin insanının ailesi ile huzurlu ve mutlu olan kişi olduğunu söyledi.

devamı...

Şırnak - Silopi Konferansı
Şırnak'ın Silopi ilçesinde öğrencilere "Başarılı olmanın sırları" konulu seminer verildi. Eğitimci - Yazar Halit Ertuğrul tarafından verilen seminere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

devamı...

Antalya / Finike Konferansı
Okulumuz konferans salonunda konuşmacı olarak Doç. Dr. Halit ERTUĞRUL'un katıldığı "Başarıda Moral ve Motivasyon" konulu konferans düzenlendi.

devamı...

Rize Konferansı
Rize İsar Eğitim ve Kültür Vakfı Tarafından, İsmail Kahraman Kültür Merkezi Konferans Salonunda Eğitimci Yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul'un Katılımıyla Gerçekleşen 'Aile ve Gençlik Problemleri' Konulu Konferansa Rizeliler Büyük İlgi Gösterdi.

devamı...

Elbistan Konferansı - 2009
Eğitimci-Yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul, "Öğrencinin başarısında moral ve motivasyon" konulu konferansı sunmak için Elbistan'a geldi. Barla Kitapevi organizasyonu ile gerçekleşen konferansa ilgi yoğundu.

devamı...

Şanlıurfa / Viranşehir Konferansı
Şanlıurfa'da öğrenci ve velilere 'başarılı olmanın sırları' konulu seminer

devamı...

Siverek Konferansı
Eğitimci Yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul tarafından sunulan "Aile ve Gençlik" konferansına Siverekliler yoğun ilgi gösterdi.

devamı...

 

HALİT ERTUĞRUL

Ana Sayfa - Biyografi - Eserleri - Foto Galeri - Etkinlikler - İletişim

Copyright Halit Ertuğrul